• קרב מגע לנוער
  • הגנה עצמית לנשים
  • קרב מגע לילדים ונערים
  • קרב מגע לגברים

האימפקט של זאב…..

לתלמידי קרב מגע של מכון אימפקט, קרב מגע תל אביב

מעתה, אנו נפרסם פוסטים באופן קבוע אשר יתייחסו למצבי אלימות אשר מתרחשים בארץ. אנו נעדכן אתכם על מקרי אלימות שהתפרסמו בעיתונים ונסביר מה ניתן לעשות בכל מקרה על מנת לנסות למנוע את המצב או לצאת ממנו ע”י ביצוע הגנה עצמית ולחימת פנים אל פנים.
קוראים למדור הזה באתר שלנו: “האימפקט של זאב…”  ואתם מוזמנים לשתף וגם לכתוב תגובות למטה.

 4.7.2013 

תקיפה ע”י שרשרת:

המקרה הבא אירע בטיילת ת”א, בשעות הערב המוקדמות הותקף בו כתב הפלילים הותיק בוקי נאה ע”י חבורה של צעירים (הערכה של 4 תוקפים) באמצעות מכות בקבוקים ושרשרת. התקיפה התרחשה מפני שבוקי גער בחבורה “להיות בשקט” בזמן שהדריך קבוצת תיירים במקום. הצעירים נראו לפני התקיפה שותים והתנהגו כשיכורים.

מקרה זה ממחיש כמה “סתמית” יכולה להיות תקיפה, עם סיבה (טריגר) לתקיפה שהאדם הרגיל לא חושב שיש סיכוי שיותקף בעטיה.

שלב המניעה:

 

במצב זה צריך להיות מסוגל לבצע “הערכת מצב” ולהבין שקבוצה מבוסמת בזמנים אלה עלולה להפוך לתוקפנית, אדם מנוסה כמו בוקי צריך להעריך שהוא עלול להמצא בסכנה עם קבוצה כזו. במקרה זה וללא משטרה בסביבה הייתי “מנתק מגע” ופשוט מזיז את התיירים שלי כמה עשרות מטרים מהמקום ונמנע מאינטראקציה עם הקבוצה, במקביל ניתן להזעיק בשקט וללא פרובוקציה משטרה, אבל לדעת שזמן התגובה של המשטרה עלול להיות איטי מידי.

הגנה עצמית ולחימה:

באין ברירה ואם ההתקפה מתרחשת, הייתי מאמן את בוקי (גילו 50+, עם עודף משקל ולא נראה שמסוגל למאמץ מתמשך) להיות מסוגל לגונן על פניו (עמידה קרבית נכונה) ולבצע טכניקות התקפה עוצמתיות לזמן קצר ע”י מכות ידיים, גבר בגילו ובמשקלו, יכול להפיל בנוקאאוט כל נער במכה בודדת וכך, להרתיע את האחרים מלהיות בטווח הפגיעה שלו.

בוידאו הקצר המצורף מודגמת טכניקת קרב המגע של התמודדות עם תקיפה בשרשרת (מכה אופקית).

בואו להתאמן איתנו

054-3444305

054-3444305