• קרב מגע לנוער
  • הגנה עצמית לנשים
  • קרב מגע לילדים ונערים
  • קרב מגע לגברים

מדוע אנו מלמדים ילדים ובני נוער קרב מגע? 

לכאורה שיטת הקרב מגע שמקורה בצה”ל אינה מתאימה לגילאים של ילדים ונוער.

שאלה חשובה זו נשאלת פעמים רבות בזמן הדרכות של קורסי מדריכי ילדים ברחבי העולם.                                     

תשובה מתאימה לשאלה מתחילה במשפט המפורסם של אימי, מייסד שיטת הקרב מגע: “שהאדם יחיה בשלום …” האם “האדם” כולל גם את הגילאים הצעירים? חשוב להזכיר שכאשר אימי הציג את הקרב מגע לאזרחים, הוא לימד תחילה רק את המבוגרים, ובהמשך גם בני נוער. בשנותיו המאוחרות, כשהחל לאמן גם ילדים, אימי אמר “הילדים הם הבסיס לעתיד של הקרב מגע”. לכן, צריך לשאול: האם יש צורך שילדים ובני נוער יידעו להגן על עצמם? התשובה ברורה ופשוטה: כן, בוודאי שיש צורך!

ילדים בכל הגילאים עלולים למצוא את עצמם במצב מלחיץ ומסוכן, והם עלולים להיחשף למצבים וסיכונים שונים בחיי היומיום שלהם. האיומים יכולים לקרות בדרך לבית הספר או בחזרה, בבית הספר עצמו, או בכל מקום אחר הכולל אינטראקציה בין ילדים לאנשים אחרים. באופן כללי, אנו מאפיינים את הסיכונים לילדים על ידי:

  • אירועים בין אותה קבוצת גיל
  • אירועים הכוללים תוקף גדול וחזק משמעותית, למשל: ילד בן 11 שתוקף ילד בן 6, זהו פער גופני ומנטלי גדול מאוד.

ההגדרה החשובה האחרונה תתאר כי אירוע אלים אינו בהכרח פיזי, כלומר הטרדה או בריונות עשויים להשפיע על חיי הילדים באותה מידה כמו אירוע פיזי וכמובן שיש לראות בהם סיכון לשלום הילדים.

אנחנו ב- אימפקט קרב מגע מספקים את הידע ואת תכניות ההדרכה הרלוונטיות לחינוך ילדים ובני נוער והכנתם למציאות. זה היה החזון של אימי, כמדריכים, הדרכת הגנה עצמית לילדים ונוער הנה שליחות אמיתית המלאה  בתחושת סיפוק עצומה מעצם העובדה הפשוטה: אנו משפיעים על הילדים, מלמדים אותם לצמוח ולהיות אנשים טובים יותר. הייתה לנו הזכות ללמד ילדים מגיל חמש, עד שהם גויסו לצבא. אותם ילדים השתחררו מהצבא והפכו למדריכי קרב מגע בעצמם, יש היום במועדון מדריכים בוגרים שצמחו על המזרון שלנו מגיל 6….

תכנית ההכשרה של אימפקט קרב מגע ללימוד הגנה עצמית לילדים ונוער נחשבת לתוכנית הנרחבת והמקצועית ביותר שקיימת היום בעולם. התוכנית מכסה את כל ההיבטים של אימון ילדים, מההיבט הפיזי והטכני, ההיבט החינוכי (כיצד לשלוט בעצמך, שיטות וטקטיקות למניעת אלימות, כיצד לתפקד תחת לחץ וכו ‘), אימוני סימולציה – הן נפשית ופיזית, ואלמנטים רבים ונוספים בנושא תכנית הילדים. 

לסיכום מאמר זה, הנה אירוע שקרה לאחד התלמידים בני ה -15 שלנו בזמן הפסקת בית הספר. “אחד מחברי לכיתה ניגש אלי וצעק עלי, הוא טען שהשמצתי את חברתו (משהו שמעולם לא עשיתי …). ניסיתי להרגיע אותו ואמרתי ש”לא עשיתי זאת “, אבל הוא איבד את זה ובניסיון להכות את ראשי, בצעתי הגנת 360 מעלות ודחפתי אותו חזרה ליצירת מרחק. הוא שוב ניגש לעברי, בעט בעיטה בסגנון כדורגל לעבר הירך, חסמתי אותו בדיוק כמו באימוני קרב מגע, הוא קרס לקרקע בצעקות מכאב וזהו, סוף האירוע. כל מי שהיה סביבי ראה שאני מגונן על עצמי ומנסה לא לפגוע בו “.

זה בדיוק מה שאנו מלמדים את תלמידינו: היו ערניים, פעלו נכון, נסו להרגיע ולא להקצין מצבים, אם אתם פועלים, נסו לגרום נזק מינימלי, הגנו על עצמכם כל הזמן!

סרטון הגנה עצמית לילדים

סרטון שצולם בתל אביב וחושף טפח מאימוני הגנה עצמית וקרב מגע לילדים במכון אימפקט של מאסטר זאב כהן.
הפקת הוידאו בשיתוף עם איל ינילוב מKMG.

[youtube height=”315″ width=”560″]https://www.youtube.com/watch?v=hwRIlKcUJ5Y[/youtube]

 

סרטוני וידאו נוספים בנושא קרב מגעלחצו כאן

 

בואו להתאמן איתנו

054-3444305

054-3444305