• קרב מגע לנוער
  • הגנה עצמית לנשים
  • קרב מגע לילדים ונערים
  • קרב מגע לגברים

קרב מגע – אומנות לחימה להגנה עצמית

זוהי שיטה מודרנית להגנה עצמית שבה העקרונות המנחים בה הם: פשטות, מהירות, יעילות ותכליתיות המאפשרים לאדם מותקף לצאת ללא פגע ממצב של עימות אלים.

הביטוי קרב מגע נולד בצה”ל כשפה צבאית לאימונים הקרביים הלא חמושים, הביטוי השתרש בצה”ל ודחק הצידה את הביטוי הישן קפא”ק ( קרב פנים אל פנים ). כשנפתחו המועדונים הראשונים ע”י אימי ותלמידיו בסוף שנות ה-60 ותחילת ה-70 הם אימצו את הביטוי קרב מגע ולא עשו הפרדה בינו לבין הביטוי הצה”לי. ההפרדה היתה בטכניקות ובתרחישים.

בשנות ה-80 הפך הקרב מגע מאוסף של טכניקות לשיטה סדורה, אימי בעזרת תלמידיו הבכירים כתבו קוריקולום- תוכנית לימודים: חילקו את הרמות לדרגות, קטלגו את הטכניקות לפי רמות וחגורות (כיום סמלי דרגה- פצ’ים) ומיצבו את תהליך הכשרת המדריך (טכניקות לחימה, טכניקות הדרכה).

בתוך שיטת הקרב מגע משולבות טכניקות לחימה והגנה עצמית כמו: הגנה מהתקפות מאגרופים ובעיטות, טכניקות התקפה (לצורך עצירת תוקף), שחרורים ממצבים שונים כמו חניקות וחביקות בעמידה ועל הקרקע, הגנה עצמית נגד תקיפה בכלי נשק קרים וכן הלאה. בקרב מגע אין חוקים בדומה לאומנויות לחימה אחרות וזו אחת הסיבות שגם אין בקרב מגע תחרויות (מסוכן מידי). התוכן הנלמד רלוונטי למצבים ממציאות חיינו, ולכן ההכשרה הינה פרקטית ומהירה מהיבט המוכנות ל “מצבי רחוב”.

אנו, ב”אימפקט קרב מגע” ממשיכים את דרכו של אימי ואת הקו הברור שהתווה: ההדרכה במועדון מושתת על מערך האימונים המקורי עם התאמות לאיומים עכשוויים, אנו מקפידים על השימוש בדרגות ואימונים תואמי גיל ורמת ביצוע, מבחני דרגה פעמיים בשנה ובעיקר שומרים על חיי הקהילה שלנו, קהילה של משפחה לוחמת.

שאלות נפוצות בנושא קרב מגע  

שאלה: מה מיוחד בקרב מגע לעומת אומנויות לחימה אחרות?

תשובה: קרב מגע הינה שיטת לחימה שמטרתה המוצהרת הינה ללמד כל אדם (ילד/ה, נער/ה או אדם בוגר) להגן על עצמו מול תקיפות כפי שמתבצעות כיום במציאות (קטטות, עבריינות, תקיפה על רקע מיני וכד’).

 שאלה: תוך כמה זמן יכול ללמוד אדם ממוצע להגן על עצמו ביעילות?

תשובה: במשך זמן של כ- 6 חודשי אימונים סדירים, יכול האדם הממוצע לרכוש מיומנות בסיסית להגנה עצמית לרחוב.

 שאלה: מה המשמעות של כח פיזי בעימות אלים?

תשובה: בקרב מגע, ההתבססות היא על פגיעה בנקודות תורפה כמו עיניים, אף, אשכים ולכן, אדם חלש פיזית יחסית לתוקף יכול להגן על עצמו ביעילות. עם זאת, אנו עובדים באופן אינטינסיבי באימונים על מנת לחזק פיזית ומנטלית את החניכים.

 שאלה: האם שיטת הקרב מגע היא שילוב של אומנויות לחימה שונות?

תשובה: לא! לא! וממש לא! זאת טעות נפוצה להחשיב את הקרב מגע כשילוב שיטות. הקרב מגע הינה שיטת לחימה בפני עצמה הכוללת טכניקות ייחודיות להגנה עצמית, וטכניקות הגנה והתקפה כפי שנכון לבצע אותם מההיבט הביומכני והתנועתי. השיטה פותחה ע”י מר אימי שדה-אור והשתכללה עם השנים לשיטת לחימה אפקטיבית וקטלנית אשר בכל מקום בו היא מוצגת, כולם מעוניינים ללמוד אותה.

קרב מגע נחשבת היום לאחת אומנויות לחימה המתקדמות והמעשיות ביותר.

 

[Sassy_Social_Share title=”קרב מגע זה מעניין – שתפו עם חברים”]

בואו להתאמן איתנו

054-3444305

054-3444305